Jdi na obsah Jdi na menu
 


 - Dne 10. listopadu 2007 jsme se rozloučili s členem naší pobočky př. Antonínem Červinkou. Do svých 70 let se plně věnoval chovu holubů ČS modrých sedlatých. Holubi z jeho chovu příznivě ovlivnili nejeden chov na Moravě, ale i v Čechách. Bezpočet jeho úspěchů v chovu holubů, na výstavách vždy potěšil srdce i oko. Čest jeho památce.

- Dne 25. května 2008 nás opustil zakládající člen klubu ČS na Moravě přítel Jiří Škrkánek, jednak velký příznivec myslivosti a nemalý odborník - chovatel. Jeho chov holubů černých tygrů  přispěl k upevnění modrozeleného lesku a čistozobosti. Díky jeho chovu houbů  se zvýšila kvalita chovaného rázu. Čest jeho památce.

- Dne 19.října 2010 nás opustil náš velmi dobrý kamarád, přítel, předseda naší Jihomoravské pobočky -  pan Karel Verbík. I přes svůj vážný zdravotní stav, se ze všech sil až dokonce snažil účastnit všeho dění v naší pobočce. Čest jeho památce.

 

Obrazek

 

poslední setkání v Tečovicích dne 20.6.2010

- Se zpožděním Vám oznamujeme, že nás opustil náš dlouholetý kamarád, chovatel českých staváků (černých sedlatých, černých bělokosů a černých lysých), pan Vlastimil Hejl z Lomnice.

schuze-tec.jpg

V období, kdy Vlastík byl předsedou Jihomoravské OP.

 

 - Smutnou událostí je tragický odchod našeho kamaráda Miroslava Trochty. Touto zprávou jsme všichni zarmouceni. Jeho stálý humor a dobrá nálada nám budou velmi scházet. Čest jeho památce!

- Dne 1. listopadu 2012 jsme se rozloučili s naším dlouholetým kamarádem a chovatelem Josefem Štaubertem. Josef se nás snažil  seznámit se všemi předními chovateli barevných rázů Českých staváků. Čest jeho památce!