Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Rok 2009
 
V letošním roce máme 29 členů a 1 čestný člen (Josef Štaubert).
 
Bylo odebráno 1150 rodových kroužků.
 
Předseda: Karel Verbík
Jednatel: Karel Tihelka
Pokladník: Jaromír Stančík
Revizní a kontrolní komise: Jan Pekárek, Jaroslav Chrastina
 
Dne 15.2.2009 se konala výroční členská schůze, kde jsme zhodnotili činnost a aktivity v roce 2008. Schůze se účastnilo 18 členů a 4 hosté. Sněhová kalamita zabránila příjezdu 6 členů z Jižní Moravy.
Na schůzi bylo poprvé nabídnuto pohoštění – slovácká klobása. Tuto jsme získali jako sponzorský dar od př. Františka Mitáčka. Byla provedena volba nového pokladníka, byl navržen a jednomyslně schválen Jaromír Stančík. Úspěch měly informace o veterinárně- preventivních opatřeních a nemocech holubů, autor MVDr. Polášek. Tištěné formy využilo 10 členů, (čerpáno z internetu).
 
skoleni-barev---modra-038.jpg
Dne 14.3.2009 Klub ČS Praha, pořádal v Kolíně školení modré barvy. Této akce se z naší pobočky zúčastnili aktivně se svými holuby př. J. Stančík – modrý bělokos a K. Tihelka – modrý mramorovaný a modrý kapratý.
 
 
 
Dne 18.4.2009 proběhla výroční schůze Klubu ČS Praha, kde se opět účastnilo několik členů naší pobočky.
 skoleni-barev---modra-043.jpg
Dne 21.6.2009 se konala členská schůze, které se zúčastnilo 20 členů a 3 hosté. Škoda, že nepřijeli členové z Jižní Moravy. Při této schůzi se konalo populární školení tentokrát   o červené a žluté barvě. Instruktáž provedl př. Josef Štaubert. Bylo navrženo, že tuto zdařilou akci budeme i nadále v budoucnu opakovat.
 013.jpg
Ve dnech 7.-8.11.2009 se konala výstava naší pobočky s mezinárodní účastí, které se zúčastnilo celkem 210 holubů 26 vystavovatelů. Obzvlášť nás potěšili svou účastí chovatelé ze Slovenska. Zdařilou akci doprovázela příjemná atmosféra, podpořená výborným posouzením holubů klubovými posuzovateli př. Karlem Bekem a Jiřím Mačkem. Registrátor Klubu Praha, př. Zdeněk Bek a Josef Sochůrek se pochvalně vyjádřili o naší výstavě. V neděli 8.11.2009 byla od 10. 00 hod. členská schůze, které se zúčastnilo 25 členů, 5 hostů ze Slovenska a 10 chovatelů nečlenů. Slavnostně byli vyhlášeni vítězové: Putovní pohár získal Pavel Hlávka na černé sedlaté, nejlepší holub – Jiří Studený, nejlepší holubice – Petr Surka.
Čestné ceny: M. Trochta, J. Bartolčic, J. Daněk, J. Straňák (nečlen MCH), A. Brzoň, L. Slávik (SK), P.Hlávka, J. Chrastina, A. Zádrapka, J. Stančík, J. Studený a V. Surovec.
Po příjemné besedě, která následovala, jsme se ve 13.00 hod. rozloučili.
Dne 22.11.2009 se konala Evropská výstava v Nitře. Na této významné chovatelké akci reprezentovali naši členové: Jaromír Stančík a Jaroslav Chrastina. Za své holuby získali oba čestné ceny a patří jim upřímný dík.
Ve dnech 4.-6.12.2009 uspořádal Klub ČS Praha Celostátní výstavu v Kolíně. Z naší pobočky vystavilo své holuby 9 členů. Nejúspěšnější kolekci vystavil náš člen Jiří Studený. Celkově obsadila naše pobočka 7.místo, což proti minulým letům znamená, mírný krok zpět. Situací se budeme v budoucnu zabývat.
Za rok 2009 naši stránku www.ceskystavak.estranky.cz celkem navštívilo 4.755 návštěvníků. Na elektronickou poštu se přihlásilo 11 našich členů.